توجه: کارگزاران مختلف، مارجین کال‌ها و استاپ اوت لول‌های مختلف دارند

هر کارگزار فارکس یا ارائه‌دهنده CFD، مارجین کال لول و استاپ اوت لول خود را تعیین می‌کند.

بسیار مهم است که بدانید مارجین کال و استاپ اوت لول کارگزار شما چیست!

بسیاری از معامله‌گران حتی به خود زحمت نمی‌دهند قبل از باز کردن حساب خود بدانند که معنی این عناوین چیست، فقط وارد معامله می‌شوند!

بیشتر وقت‌ها معامله گران این موارد را نادیده می‌گیرند، و برای خود ضرر درست می‌کنند.

کارگزاران مختلف فارکس، مارجین کال را به روش های مختلفی انجام می دهند.

برخی از کارگزاران با مارجین کال و استاپ اوت لول یکسان برخورد می‌کنند، یعنی پیام هشداری برای شما ارسال نمی‌کنند، آنها فقط به شما اطلاع می‌دهند که معاملات شما بسته شده است.

برای مثال، یک کارگزار ممکن است مارجین کال لول خود را در 100٪، بدون استاپ اوت لول جداگانه تعیین کند.

یعنی اگر مارجین لول شما از 100٪ کمتر شود. کارگزار به طور خودکار پوزیشن شما را بدون هیچ هشداری می بندد!

سایر کارگزاران سیاست مارجین کال و استاپ اوت لول متفاوتی دارند. آنها از مارجین کال به عنوان هشدار اولیه استفاده می کنند مبنی بر اینکه پوزیشن‌های شما در معرض خطر انحلال است.

برای مثال، یک کارگزار ممکن است مارجین کال لول خود را 100% و استاپ اوت لول خود را 20% تعیین کند.

یعنی اگر مارجین لول شما از 100٪ کمتر شود، یک هشدار از کارگزار خود دریافت خواهید کرد که باید معامله خود را ببندید یا پول بیشتری سپرده گذاری کنید، یا در خطر رسیدن به استاپ اوت لول قرار بگیرید.


اگر مارجین لول شما همچنان به کاهش خود ادامه دهد. و به 20%  برسد، سپس، کارگزار به طور خودکار پوزیشن شما را می بندد (با بهترین قیمت موجود).

بسته به کارگزار، "مارجین کال" می تواند یکی از دو مورد باشد:

  • اگر یک استاپ اوت لول جداگانه وجود داشته باشد، کارگزار به شما هشدار می دهد که اکوییتی حساب شما به زیر درصد موجودی الزامی کاهش یافته است و برای حمایت بیشتر از پوزیشن‌های باز شما اکوییتی وجود ندارد.
  • اگر استاپ اوت لول جداگانه ای وجود نداشته باشد، کارگزار شما به طور خودکار معاملات شما را می بندد، از کم سودترین معامله شروع می‌کند تا زمانی که مارجین لول مورد نیاز برآورده شود.

اگر مارجین کال دریافت می‌کنید و از سرنوشت خود اطلاعی ندارید، در اینجا نموداری آورده‌ایم که به شما کمک می‌کند بدانید چه اتفاقی برای معامله (های) شما خواهد افتاد.

زمانی که یک مارجین کال و استاپ اوت لول جداگانه وجود دارد،مارجین کال را به عنوان یک "هشدار" و استاپ اوت لول را به عنوان یک اقدام خودکار برای به حداقل رساندن شانس موجودی منفی حساب خود در نظر بگیرید.

از آنجایی که شما یک "هشدار" دریافت می کنید، به شما زمان بیشتری داده می‌شود تا قبل از انحلال خودکار، پوزیشن‌های خود را مدیریت کنید.

این با خط مشی مارجین کال سنتی که در آن مارجین کال و استاپ اوت لول یکسان هستند متفاوت است. در روش سنتی هیچ "هشداری" داده نمی شود.

در نهایت این مسئولیت شماست که اطمینان حاصل کنید حساب شما موجودی لازم دارد و در صورت عدم وجود، کارگزار شما این حق را دارد که یک یا همه پوزیشن‌های باز شما را نقد کند.

با درک کامل از معامله مارجین و استفاده از توقف ضرر، اندازه پوزیشن مناسب و مدیریت ریسک، می توان به راحتی از استاپ اوت جلوگیری کرد.

مارجین کال‌ها و استاپ اوت به دلیل بیش از حد لورج کردن اتفاق می افتد. استفاده از لورج بیشتر می تواند سود شما را بیشتر کند، اما همچنین می تواند ضرر را افزایش دهد، و همانطور که می‌دانید ضرر می‌تواند به سرعت موجودی آزاد شما را کاهش می دهد. هرچه از لورج بیشتری استفاده کنید، امکان اینکه با سرعت بیشتری ضرر ببینید بالا می‌رود.