معامله با مارجین راهی برای معامله گران با سرمایه محدود برای کسب سود (یا ضرر) قابل‌توجه است.

اگر مفهوم مارجین را درک نکنید یا ندانید که در مواجهه با اخطار مارجین از طرف کارگزار، خود چه کاری انجام دهید، قطعاً شوک انفجار حساب معاملاتی خود را تجربه خواهید کرد.

در اینجا پنج راه برای جلوگیری از اخطار مارجین وجود َدارد.

1. بدانید مارجین چیست.

درک اینکه مارجین کال چیست و چگونه کار می‌کند اولین گام برای دانستن نحوهٔ اجتناب از آن است.

بیشتر معامله‌گران جدید می‌خواهند روی جزئیات دیگر معاملات مانند شاخص‌های فنی یا الگوهای نمودار تمرکز کنند، اما به سایر عناصر مهم مانند الزامات مارجین، ارزش ویژه، مارجین استفاده‌شده، مارجین آزاد و سطوح مارجین توجه چندانی نمی‌شود.

اگر با مارجین کال مواجه شدید، این معمولاً به این معنی است که شما نمی‌دانید چه چیزی باعث مارجین کال می‌شود و معاملات را، بدون درنظرگرفتن الزامات مارجین، باز می‌کنید.

اگر شما این‌گونه هستید، به‌عنوان یک معامله‌گر، محکوم به شکست هستید. تضمین.

اخطار مارجین زمانی اتفاق می‌افتد که سطح مارجین حساب شما کمتر از حداقل سطح لازم باشد. در این مرحله، کارگزار شما به شما اطلاع می‌دهد و از شما می‌خواهد که پول بیشتری در حساب خود واریز کنید تا حداقل مارجین موردنیاز را برآورده کنید.

امروزه، این فرایند خودکار است، بنابراین کارگزار شما احتمالاً به‌جای دریافت تماس تلفنی واقعی، از طریق ایمیل یا پیامک به شما اطلاع می‌دهد.

۲. قبل از اینکه هرگونه سفارشی را انجام دهید بدانید که موجودی موردنیاز چیست.

دانستن الزامات مارجین قبل از شروع معامله حیاتی است.

مفهوم مارجین کال چندان موردتوجه اکثر معامله گران نیست، به‌خصوص زمانی که آنها سفارشات معلق را با کارگزار خود ارسال می‌کنند.

معمولاً، معامله گران تمایل دارند تا سفارشی را با کارگزار خود ثبت کنند و این تا زمانی که به قیمت محدود برسد یا تا زمانی که سفارش معلق منقضی شود، بازمی‌ماند.

هنگامی که یک سفارش معلق می‌گذارید، حساب معاملاتی شما تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد زیرا مارجین برای سفارشات معلق اعمال نمی‌شود.

بااین‌حال، این شما را در معرض خطر تکمیل شدن خودکار سفارش معلق قرار می‌دهد.

اگر سطح موجودی خود را به‌درستی کنترل نکنید، وقتی این سفارش تکمیل شود، می‌تواند منجر به اخطار مارجین شود.

برای جلوگیری از چنین وضعیتی، باید قبل از ثبت سفارش، الزامات مارجین را در نظر بگیرید.

شما باید مقدار مارجینی را که از مارجین آزاد شما کسر می‌شود و همچنین مقداری مارجین اضافی در نظر بگیرید تا معامله شما فضای تنفس داشته باشد.

هنگامی که چندین سفارش در معلق بازدارید، ممکن است کاملاً گیج‌کننده باشد و اگر مراقب نباشید، این سفارش‌ها می‌توانند منجر به اخطار مارجین شوند.

برای جلوگیری از چنین فاجعه‌ای، بسیار مهم است که الزامات مارجین را برای هر موقعیتی که قصد دارید وارد آن شوید، درک کنید.

۳. از دستورات توقف ضرر یا توقف‌های پایانی برای جلوگیری از اخطار مارجین استفاده کنید.

اگر نمی‌دانید دستور توقف ضرر چیست، در حال ازدست‌دادن پول زیادی هستید.

بااین‌حال، به‌عنوان یک تجدید، دستور توقف ضرر اساساً یک دستور توقف است که به‌عنوان یک دستور معلق برای کارگزار ارسال می‌شود. این سفارش زمانی فعال می‌شود که قیمت در برابر معامله شما حرکت کند.

برای مثال اگر شما یک مینی لات USD/JPY را در 110.50 خرید بزنید، و توقف ضرر را بر 109.50 تنظیم کنید.

یعنی وقتی قیمت USD/JPY به 109.50 ریزش می‌کند، دستور توقف شما به کار می‌افتد و پوزیشن خرید شما با یک ضرر 100 پیپ یا 100 دلار بسته می‌شود.

اگر بدون یک دستور توقف ضرر معامله خود را آغاز کردید و USD/JPY همینطور به ریزش ادامه داد، با توجه به موجودی حساب، در یک مرحله از ریزش برای شما یک مارجین کال میاید.

یک دستور توقف ضرر یا یک دستور توقف پایانی از متحمل شدن ضررهای بیشتر جلوگیری می‌کند که به جلوگیری از دریافت اخطار مارجین کمک می‌کند.

۴. به‌جای ورود به یکباره در پوزیشن‌ها مقیاس کنید.

دلیل دیگری که باعث می‌شود برخی از معامله‌گران در نهایت با اخطار مارجین مواجه شوند این است که آنها حرکت قیمت را نادرست ارزیابی می‌کنند.

برای مثال، فکر می‌کنید GBP/USD به سرعت، زیادی بالا رفته است و باور نمی‌کنید که ممکن است بیشتر شود، پس یک پوزیشن فروش خیلی بزرگ باز می‌کنید.

این نوع معاملات با اعتمادبه‌نفس بیش از حد، احتمال ایجاد یک اخطار مارجین را افزایش می‌دهد.

برای جلوگیری از این امر، یک رویکرد، ایجاد یک موقعیت تجاری است که به نام «مقیاس‌سازی» نیز شناخته می‌شود.

به‌جای معاملهٔ یک‌دفعه با ۴ سهم کوچک، با ۱ سهم کوچک شروع کنید. سپس زمانی که قیمت به نفع شما حرکت می‌کند، موقعیت را به آن اضافه کنید یا «مقیاس کنید».

درحالی‌که به‌اضافه کردن موقعیت‌های جدید ادامه می‌دهید، می‌توانید برای کاهش ضررهای احتمالی یا حتی قفل‌کردن سود، توقف ضررها را روی موقعیت‌های قبلی جابه‌جا کنید.

مقیاس‌بندی موقعیت می‌تواند به شما کمک کند تا زمانی که همه موقعیت‌ها را ترکیب می‌کنید، سود خود را درحالی‌که بدون ریسک معامله می‌کنید، افزایش دهید.

درحالی‌که این معمولاً به این معنی است که شما باید سرمایه بیشتری را به مارجین موردنیاز بیشتر اختصاص دهید، مقیاس‌بندی در موقعیت‌ها در سطوح مختلف قیمت و استفاده از سطوح توقف ضرر مختلف به این معنی است که ریسک ضرر شما در معامله پخش می‌شود که احتمال اخطار مارجین را کاهش می‌دهد (در مقایسه با بازکردن یک اندازه موقعیت بزرگ به یکباره).

5. بدانید که به‌عنوان یک معامله‌گر چه کاری می‌کنید.

شنیدن در مورد معامله گران تازه‌کار که با اخطار مارجین مواجه می‌شوند و نمی‌دانند چه اتفاقی افتاده است، غیرمعمول نیست.

این معامله گران از آن دسته از معامله گرانی هستند که فقط بر روی میزان پولی که می‌توانند به دست آورند تمرکز می‌کنند و نمی‌دانند چه کاری انجام می‌دهند و به طور کامل خطرات تجارت را درک نمی‌کنند.

شما آن نوع معامله‌گر نباشید.

اولویت اصلی شما باید مدیریت ریسک باشد، نه سود.

مدیریت ریسک موضوع بزرگی است، به همین دلیل در اینجا به طور مفصل به آن می‌پردازیم.

نتیجه

پس پنج راه وجود دارد که به شما کمک می‌کند از اخطار مارجین جلوگیری کنید.

به جفت ارزهایی که معامله می‌کنید و مارجین موردنیاز آنها توجه کنید.

بدانید چه زمانی باید زیان خود را قطع کنید تا بتوانید یک روز دیگر معامله کنید.

نوسانات را درک کنید و مراقب اخبار و رویدادهایی باشید که می‌تواند باعث افزایش نوسان قیمت شود و حساب شما را در معرض خطر اخطار مارجین قرار دهد.

به یاد داشته باشید، به‌عنوان یک معامله‌گر، همیشه باید مدیریت ریسک را بر سود اولویت دهید.